ilk yardım sertifikası

Taşıt Katarı Nedir? Araç katar ağırlığı ne demek?

Taşıt Katarı Nedir?

Taşıt Katarı Nedir?

Taşıt Katarı Nedir?

Karayolunda bir birim olarak seyretmek üzere birbirine bağlanmış en az bir çeken ve en çok iki çekilen römork veya bir yarı römork ile bir römorktan oluşan aracı,

İfade Eder

Karayollarında araçları birbirine bağlayarak tek bir araç olarak devam etmesi trenin ağırlığı ile yapılıyor. Bunu bir aracın arkasına takılan römorklar olarak da açıklamak mümkün. Katar’ın ağırlığını merak ediyorum.

Farklı yükleri taşımak için özellikle kamyonlar römorklarla birlikte hareket etmektedir. Bu durum Katar’ın ağırlığı üzerinden giderilmektedir. Yani karayollarında araçların birbirine bağlanma şekli üzerinden ele alınacaktır.

Katar ağırlığı ne anlama geliyor?

Karayollarında araçları bir birlik halinde birbirine bağlayarak sürüş, araç müfrezesi şeklinde göze çarpıyor. Araç trenleri bir bütün olarak ele alınır ve trenin ağırlığına göre hesaplanır. Araçlar böylece bağımsız bir birim olarak ele alınmakta ve daha kolay değerlendirilmektedir.

Katar Ağırlık nasıl hesaplanır?

Taşıt katarı ve Katar ağırlığı, aracın maksimum yükleme ağırlığı dikkate alınarak hesaplanır. Bu, lisans bilgilerinde yer almaktadır. Böylece aracın toplam ağırlığı, aracın maksimum taşıma yükü ağırlığı ile birlikte dikkate alınır. Ayrıca standart bir yapının eklenmesiyle tren ağırlığı ortaya çıkarmaktadır.

İLGİLİ YAZILAR

Leave a Reply